Μήνας: Απρίλιος 2020

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ Β4 ΚΑΙ ΤΟΥ Γ2 (Κορογιάννου)

Έχουν αναρτηθεί νέες εργασίες  για την Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και την Ελένη στο e class. Εγγραφείτε για να κάνετε τις ασκήσεις!!

Σε ευχαριστώ!
ΑNAΚΟΙΝΩΣΗ

Παρακαλούνται οι μαθητές στο μάθημα των Γαλλικών στο e-class να μην στέλνουν συνημμένα έγγραφα, τα οποία είναι δύσκολο να ανοιχθούν, αλλά να δουλεύουν και να δίνουν απαντήσεις μόνο στο χώρο που προσφέρει για εργασία η πλατφόρμα.

Το σχολείο
Μ.Λ

Η μαθήτρια του σχολείου μας Γιοβανούδη Μελετίνα του Γ1 πήρε τον Δεύτερο Ειδικό Έπαινο Διάκρισης στην Ποίηση στον Πανελλήνιο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό «Γρηγόρης Πεντζίκης». Πολλά συγχαρητήρια από το σχολείο, είμαστε υπερήφανοι για την μαθήτρια μας και το ίδιο χαρούμενοι με τους οικείους της. Για περισσότερες πληροφορίες για το διαγωνισμό, δείτε την ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δράμας.

Ο Διευθυντής και η υποδιευθύντρια Κ. Δρακουλάκη στο πλαίσιο του μαθήματος της οποίας μεθοδεύτηκε η πρόσβαση της μαθήτριας στον εν λόγω διαγωνισμό.

Μ.Λ

42347_2020 Διαβίβαση ενημερωτικού υλικού σχετικά με την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο

ΕΞΕ – 42347 – 2020 – Διαβίβαση ενημερωτικού υλικού σχετικά με την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο

ΣΥΝ_3 ΦΥΛΛΑΔΙΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ γενικό