Μήνας: Φεβρουάριος 2024

ERASMUS+ TEAM WORK TRAINING COURSES MADRID 2024

Στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ συμμετείχε σε κινητικότητα και παρακολούθησε επιμορφωτικά μαθήματα με θέμα “Team work”  στην Μαδρίτη από 28/1/24 έως 3/2/24 η εκπαιδευτικός του σχολείου μας Κα Κατερίνα Καρατσώλη .Κατόπιν έγινε διάχυση των αποτελεσμάτων της επιμόρφωσης στον σύλλογο του σχολείου μας.

Δείτε την παρουσίαση ΕΔΩ

TEAM WORK MADRID 2024 (1)

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Στις 18-12-2023 το 3ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς παρουσίασε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου Χριστουγεννιάτικο πρόγραμμα ακολουθώντας το πνεύμα των εορτών. Στην εκδήλωση πήραν μέρος μαθητές και μαθήτριες του σχολείου οι οποίοι τραγούδησαν  παραδοσιακά κάλαντα, ευρωπαϊκά Χριστουγεννιάτικα τραγούδια ενώ ακούστηκαν και ορχηστρικά κομμάτια.Οι μαθητές Ανδρίτσος Ιωάννης, Καραγιαννίδη Άρτεμις και Παλληκαροπούλου Λυδία ερμήνευσαν στο πιάνο έργα των I.S.Bach,D.Sostakovits και F.Schubert. Ακούστηκαν διασκευασμένα τραγούδια για φλάουτο από τη μαθήτρια  Βάγγου Σπυρέτα με συνοδεία πιάνου.Τέλος, στα παραδοσιακά κάλαντα συνόδεψαν τη χορωδία  με τις κιθάρες τους οι μαθητές Θεοδούσης Αλέξανδρος και Ταζεδάκης Σταύρος. Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν σε όλα τα παιδιά που κοπίασαν και παρουσίασαν ένα εξαιρετικό πρόγραμμα.