ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το 3ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς  θα πραγματοποιήσει μουσική εκδήλωση, με την ευκαιρία του εορτασμού των Χριστουγέννων, στη θεατρική αίθουσα του σχολείου στις  10.20 π.μ, την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2018. Αφού παρουσιαστεί ένα πρόγραμμα με εργασίες των μαθητών στα πλαίσια του αφιερώματος μας για το  Έτος των Μαθηματικών, στις 11.00 π.μ θα ξεκινήσει η καλλιτεχνικά πλευρά της γιορτής του σχολείου.

Στην εκδήλωση θα συμμετάσχει η Χορωδία του σχολείου, θα παρουσιαστούν δρώμενα για τα Χριστούγεννα, θα διαβαστούν ευχές και χριστουγεννιάτικα λογοτεχνικά κείμενα και θα τραγουδήσουμε κάλαντα από όλη την Ελλάδα με την συνοδεία οργάνων από μαθητές του σχολείου. Η εκδήλωση θα συνδυαστεί με Bazaar με κομψοτεχνήματα που έφτιαξαν οι μαθητές και η Ομάδα Επιχειρηματικότητας.

Γονείς και φίλοι του σχολείου είναι προσκεκλημένοι

Ο Σύλλογος Καθηγητών του 3ου Γυμνασίου Λιβαδειάς