“ Εν αρχή ην η αγάπη’’

Την Τετάρτη , 18 Δεκεμβρίου 2018 με τη χορευτική ομάδα του σχολείου μας επισκεφτήκαμε το ίδρυμα χρονίων παθήσεων ‘’ Άγιος Βλάσιος’’. Τα παιδιά μας είπαν τα κάλαντα στους παππούδες , τις γιαγιάδες και τα παιδιά του κέντρου ψυχικής υγείας και χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς.

Ήταν ένα ιδιαίτερο μάθημα , έξω από τις αίθουσες διδασκαλίας……..ήταν το μάθημα της ΑΓΑΠΗΣ.  Πήραμε τις πιο γλυκές ευχές και τα πιο αληθινά χαμόγελα. Βιώσαμε ανάμεικτα συναισθήματα… συγκινηθήκαμε  και δακρύσαμε γνωρίζοντας από κοντά τους απόμαχους της ζωής, θαυμάσαμε τη δύναμη των παιδιών του κέντρου που δίνουν καθημερινά έναν τιτάνιο αγώνα να βρουν μια θέση στον κόσμο μας. Πάνω απ’ όλα όμως νιώσαμε τη ΧΑΡΑ του να δίνεις και να παίρνεις ΑΓΑΠΗ.

Καλά Χριστούγεννα  γεμάτα  αγάπη!

Καλή πρωτοχρονιά!

Οι μαθητές της χορευτικής ομάδας

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες, Παπανικολάου Γ., Σακκά Π.