ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ 16/12/17

Το σχολείο μας συμμετέχει ενεργά στα δρώμενα του Δήμου για τις εορταστικές εκδηλώσεις των Χριστουγέννων το Σάββατο  16 Δεκέμβρη 2017 στην Κεντρική Πλατεία  .

Δράσεις που πραγματοποιήθηκαν :

1) Η Επιχειρηματική ομάδα με τους μαθητές των τμημάτων Γ2β και Γ3β αφού παρασκεύασαν στο εργαστήριο Τεχνολογίας του σχολείου ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΡΩΜΑΤΙΚΟ ΣΑΠΟΥΝΙ , παρουσίασαν και διέθεσαν τα προϊόντα τους στο κοινό της Λιβαδειάς .

Συντονίστρια : Γερακοπούλου Βασιλεία

Τεχνολόγος Πολιτικός Μηχανικός

2) Η Περιβαλλοντική ομάδα με τους μαθητές των τμημάτων Γ1α , Γ1β , Γ2α , Γ3α κάλεσαν όλα τα παιδιά της πόλης να στολίσουμε το ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ  με στολίδια που δημιουργήθηκαν από υλικά ήδη χρησιμοποιημένα στοχεύοντας στην ΕΠΑΝΑΧΡΗΣΗ ΥΛΙΚΩΝ .

Ετοίμασαν χειροποίητα σήματα ανακύκλωσης σε ταμπλώ για να ενημερώνουν τους επισκέπτες .

Τα ίδια σήματα , σε μικρό μέγεθος , δώριζαν στον κόσμο , στολίδάκι για το δέντρο τους και υπενθύμιση για REDUCE-REUSE-RECYCLE

Συντονίστρια : Γερακοπούλου Βασιλεία

Τεχνολόγος Πολιτικός Μηχανικός